Here's what I got...
We have x amount of grass in which 70 cows take 24 days to eat, thus:
it will take 70 cows per 24 days to eat all 100% of x
70 cows / 24 days = 1*x
The pasture sustains 30 cows for 60 days, so:
it will take 30 cows for 60 days to eat some percentage, p, of x
30 cows / 60 days = p*x
We know x = 70 cows / 24 days, so:
30 cows / 60 days = p*(70 cows / 24 days)
p = 12 / 70
So, it takes 30 cows 60 days to eat 12 / 70 of x (the total amount of grass)
30 days are left and 1 - 12 / 70 = 58 / 70 of the grass must still be eaten
So, c cows / 30 days = (58 / 70)*x
again x = 70 cows / 24 days
c cows / 30 days = (58 / 70) * (70 cows / 24 days)
c cows = 145 cows / 2
c = 145 / 2 or 73 more cows
A total of 73 + 30 = 103 cows